Smer – najnebezpečnejšia sekta na Slovensku.

Autor: Roland Šmihel | 20.3.2014 o 22:10 | (upravené 20.3.2014 o 22:52) Karma článku: 23,01 | Prečítané:  3529x

Jedným z najskloňovanejších  slov prezidentskej kampane sa stalo slovo Sekta. Trošku bližšie som sa teda pozrel na výklad tohto slova. Čo mi prezradila známa wikipédia?

Citujem z wikipédie: „Sekta je skupina ľudí, budujúca si svoju identitu na odmietaní možnosti ľudstva napredovať v niektorej oblasti poznania, obvykle náboženskej alebo spoločenskej (mnohé autoritárske režimy majú sektársky charakter). Postoje k nečlenom sekty sú pohŕdavé (členovia sekty sa považujú za vyvolených), alebo nepriateľské." Myslím, že táto časť definície úplne vystihuje, spôsob akým strana SMER a vodca tejto sekty Róbert Fico hľadia na ľudí, ktorí sa nestotožňujú z jej mocenskými záujmami. Každý, kto nesúhlasí sa stáva verejným nepriateľom - posledným SMERom vytvoreným nepriateľom sa stal protikandidát na prezidenta Andrej Kiska. V prípade menšej možnosti ohrozenia  zaradia členovia sekty SMER ostatných obyvateľov SR do kategórie - „bezvýznamní" ľudia vhodní na experimentovanie. A šéf sekty Róbert Fico spoločne s Kaliňákom, Kažimírom a so sponzorskými darmi finančných skupín sa pustí do experimentov podobných experimentom nacistickej legendy pána Hitlera. Prostredníctvom ekonomických, sociálnych a politických pokusov necháme ľudí na Slovensku „vyhladovať". Vyhladovať fyzicky, psychicky aj morálne. Jasné ciele sekty SMER.

Čo ďalej hovorí wikipédia na sektu? „Súčasťou odmietania všeobecne uznávaných poznatkov väčšinovej spoločnosti je odmietanie dialógu a komunikácie, ktorá by mohla spochybniť "neomylnú" pravdu. Dokonca členovia sekty si sami robia autocenzúru prijímaných informácií." Koho iného by ste si vedeli predstaviť, ako osobu, ktorá do bodky vystihuje tieto slová. Róbert Fico odmieta dialóg s kýmkoľvek, médiá predstavujú červené súkno pre tohto vyvoleného slovenského býka.

Ako sa ale dostať do tejto vyvolenej sekty SMER? Aj na to ponúka wikipédia odpoveď: „Vstup do sekty je podmienený absolvovaním určitých obradov, ktoré sú charakteristické pre každú jednotlivú sektu. Obvykle sú významnou súčasťou manipulačných techník, zbavujúcich jednotlivca jeho osobnostnej identity a emočných väzieb na jeho pôvodné rodinné zázemie." Preložené do pravidiel sekty SMER:

1.    Vstupným obradom je finančný sponzorský dar - na jeho výšku sa treba spýtať pána Širokého, Brhela. Malá suma to,ale asi nebude. Sekta SMER si potrpí na nákladné obrady - napr. typu oslavy MDŽ s Elánom a Weiterom.

2.    Rodinné zázemie je v sekte SMER dôležité. Niekedy dokonca stačí byť len obyvateľom tej správnej dediny. Sekta SMER rada uvíta kohokoľvek z Komjatíc.

A akým spôsobom dosahuje sekta svoje ciele? Čuduj sa svete, aj na to mi dala wikipédia odpoveď: „Charakteristickou črtou sekty je potláčanie osobnostnej identity jej členov a nadväzne ich totálne podrobenie sa vodcovi. Na zamaskovanie zámeru potlačiť osobnostnú identitu sa používa metódu - brainwashingu. Sektárska manipulácia je v podstate založená na vymývaní mozgov." Napr. sekta SMER vymyla časť starších slovenských mozgov vianočnými dôchodkami. Ďalšie procesy vymývania mozgov v podaní hlavného dirigenta vymývacej kapely SMER, ani nebudem spomínať. Minister kultúry pán Maďarič by mohol vydať niekoľko zväzkovú Knihu receptov na vymývanie mozgov.

Moja posledná charakteristika sekty z rovnakého zdroja : „Korene sektárskeho správania vyrastajú zo zlyhania vzájomnej výmeny informácií, na zlyhaní komunikácie, na nedôvere, nech má akýkoľvek dôvod."

Na moju poslednú otázku som žiaľ na wikipédii odpoveď nenašiel. Preto sa pýtam otvorene Vás všetkých:

Kto je najväčším sektárom na Slovensku?

Kto je vodcom tej najnebezpečnejšej sekty na Slovensku ?

Nekričí náhodou zlodej, že chyťte zlodeja?

Aj keď nie som členom fanklubu Andreja Kisku, v otázke koho treba voliť v 2.kole prezidentských volieb mám celkom jasno. Nebudeme predsa voliť niekoho, kto vedie najnebezpečnejšiu sektu na Slovensku, nemám pravdu pán premiér?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?